Blog

FırsatlarFırsatlar
Fırsatlar insanların ayağına kendileri gelmezler. Onu arayan,bulmak için çaba sarfeden insanların da çabuk bulabildiği bir arayıştır. Fırsatlar kendisini aramayan insanları çok nadir bulurlar.

Müşterinin satış için ikna edilebilir olduğunu anladığınızda hiç durmadan harekete geçin. Yöneticinizle konuşarak işi üstlenme teklifinde bulunun.Müşteriyle hemen irtibata geçip randevu alın. Müşteriyi yerine ziyaret etme imkanı varsa iş yerine giderek orda konuşmaya çalışın. Değil ise kendi işyerinize davet edin.

Fırsat aramak sürekli araştırmayı gerektirir. Gazete ve dergilerde firma reklamlarını araştırın. Haberlerin detaylarını araştırın. İş yapılabilecek olanağa sahip fırsatlarda zihninizden analiz ederek detaylarını yöneticinizle paylaşın. Günün her saati fırsat aramakla geçirin.Çevrenize boş gözlerle bakmayın. Nerden fırsat çıkarabilirim diye araştırmacı olarak yaklaşın.Diğer insanların davranışlarını inceleyin. Çıkarımlarda bulunmaya çalışın. Her detay bir fırsat niteliğindedir. Her iş olasılığını değerlendirin.